+48504920191 info@otwock-domy.pl

Pragniesz podnieść kwalifikacje zawodowe, lecz brakuje Ci pomysłu? Po głowie chodzi Ci branża budowlana, ale nie wiesz jaki kurs zawodowy wybrać, aby poprawić swoją sytuację materialną i osiągnąć sukces na rynku pracy? A może po prostu wątpisz w swoje możliwości, więc nie wiesz czy podołasz nowym wyzwaniom? Spokojna głowa, rozwiązanie jest łatwiejsze niż myślisz!

Po kilku latach zastoju, budownictwo wreszcie rozkwita. Wyraźny wzrost zapotrzebowania na kompleksowe usługi budowlane stał się faktem i… po prostu brakuje rąk do pracy, w tym oczywiście wykwalifikowanych fachowców z odpowiednimi certyfikatami. To więc świetny czas, aby rozwinąć swoje umiejętności, poprzez kursy zawodowe – w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie i innych polskich miastach – które pozwolą Ci spełnić marzenia, poprawić sytuację materialną lub przełamać wykluczenie zawodowe.

Coraz większą popularnością cieszą się, m.in. szkolenia z obsługi koparki, koparko-ładowarki i innych maszyn budowlanych czy chociażby kursy montera rusztowań. Zresztą wszelkie szkolenia zawodowe przeżywają drugą młodość – i w grę wchodzi nie tylko Kraków, gdzie „boom” budowlany trwa w najlepsze – taka sytuacja jest dosłownie w całej Polsce.

Gdzie najlepiej zrobić kursy zawodowe? Kraków to strzał w dziesiątkę!

Możliwości podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych jest mnóstwo – jednak korzystną alternatywą wydaje się: szkolenie monter rusztowań oraz kurs na operatora koparko-ładowarki. Lecz po kolei.

Kurs montera rusztowań w pigułce

Monter rusztowań to jedna z tych profesji, na które popyt przekracza podaż. Przez lata na rynku usług budowlanych powstała znaczna luka dotycząca tego zawodu, poprzez m.in. odpływ wykwalifikowanych fachowców do pracy zagranicą. Jakoś tę lukę trzeba zapełnić, dlatego – biorąc pod uwagę rynkowe zapotrzebowanie – ukończenie kursu na rusztowania – w Krakowie, Łodzi… Opolu… niemal wszędzie – to genialny pomysł. A co z zarobkami? Możesz wyciągnąć nawet do 4000 zł, więc naprawdę warto.

Kurs na rusztowania zdradzi Ci, jak prawidłowo jak prawidłowo zarządzać montażem rusztowań i wiele więcej – czyli wszystko co musisz wiedzieć w teorii i praktyce o rusztowaniach i pracy z nimi. A to tylko malutki fragment całości, więc nic dziwnego, że wiele przedsiębiorstw budowlanych, w których praca odbywa się na wysokości, szczególnie ceni sobie pracowników, którzy zrealizowali taki kurs zawodowy. Kraków – ze względu na specyficzne ukształtowanie terenu – to jednocześnie doskonały poligon praktyczny dla Twoich nowo zdobytych i specjalistycznych umiejętności zawodowych, które przydadzą się nie tylko w szerokorozumianej „budowlance”. Możesz podjąć pracę nawet… w show-biznesie! Może nie tyle w samym jego centrum, ale to Ty zaplanujesz solidną konstrukcję sceny koncertowej i zadbasz o jej prawidłowy montaż, a przecież bez sceny nie ma dobrego koncertu, prawda?

Podstawą przystąpienia do kursu na montera rusztowań jest pełnoletność, posiadanie przynajmniej podstawowego wykształcenia i zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwskazań do wykonywania zawodu i to wszystko.

Kurs na operatora koparki – dla prawdziwych twardzieli i… nie tylko

Kurs na koparkę umożliwi Ci zdobycie umiejętności oraz kwalifikacji zawodowych niezbędnych do podjęcia specjalistycznej profesji. Firmy budowlane zabijają się wręcz o prawdziwych fachowców – ekspertów precyzji i zdolności manualnych, a co za tym idzie potrafią sowicie wynagrodzić pracę w ich przedsiębiorstwie – zarobki zaczynają się od 3000 zł (średnio 60-120 zł za motogodzinę). Czy jeszcze coś więcej trzeba dodawać?

Kurs na operatora koparki otworzy przed Tobą skarbnicę wiedzy z zakresu budowy maszyn, a przede wszystkim praktycznych umiejętności obsługowych, czyli wiedzy cenionej przez pracodawców na rynku pracy. Do szkolenia mogą przystąpić osoby pełnoletnie i posiadające minimum podstawowe wykształcenie. Istotne jest również dostarczenie orzeczenia lekarskiego o braku przeciwskazań, więc jak widzisz, wymagań nie ma wiele, w przeciwieństwie do profitów płynących z pracy jako operator koparki. Kurs zawodowy organizowany jest w systemie wieczorowym lub weekendowym, tak aby było Ci wygodnie, więc na pewno znajdziesz chwilę, aby w nim uczestniczyć.

Kursy zawodowe – Kraków i okolice

Jak widzisz, podniesienie kwalifikacji poprzez zdobycie certyfikatu wystawianego przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, potwierdzającego uprawnienia do wykonywania zawodu operatora koparko-ładowarki, to Twoja życiowa szansa, którą doceni każdy pracodawca.

Poznaj pełną ofertę szkoleń zawodowych organizowanych przez Ośrodek Szkoleń Zawodowych SzkoleniaMM położony nieopodal Krakowa.